Samsung Galaxy J3(16) – SM-J320FN – Odin nie wgrywa oprogramowania do końca [ SOLUCJA ]

Samsung Galaxy J3(16) – SM-J320FN – Odin nie wgrywa oprogramowania do końca [ SOLUCJA ]

Dzisiaj chciałem opisać ciekawą historię jaka mnie spotkała. Po zmianie oprogramowania na oficjalne po tym jak wgrałem COMBINATION OXA FA51 J320FNXXU0APD1 OXAFA51, by sprawdzić wszystkie funkcje smartfona oprogramowanie nie wgrało się do końca. Podczas kończenia procesu flashowania już ostatnich plików, a właściwie konkretnego l_modem wystąpił błąd (FAIL) w Odinie.

Jak widać plik odpowiada za modem czyli po prostu obsługa sieci komórkowej.

Aby naprawić oprogramowanie musimy uruchomić smartfon ponownie kombinacją przycisków (Vol-) + (Home) + (Power), na ekranie powinien pojawić się komunikat przedstawiony na obrazku (Patrz: Foto 1).

Foto 1

Smartfon przeszedł w tryb awaryjnego wgrywania oprogramowania przez m.in. program Kies, który nie obsługuje awaryjnego odzyskiwania tego modelu. Nic nie szkodzi. Włączamy program Odin, w polu AP wrzucamy plik modem o rozszerzeniu tar.md5 i klikamy Start. Po zakończeniu procesu flashowania (od kilku do kilkunastu sekund) smartfon uruchomi się ponownie. Wszystko powinno ruszyć “z kopyta”.

UWAGA!!!

Nie odpowiadam za wszelkie szkody wyrządzone przez nieudane flashowanie, błędne pliki itp. Wszystko wykonujesz na własne ryzyko. Każda ingerencja w oprogramowanie jest jednoznaczna z utratą gwarancji. Wersja Odina której używam jest wersją z pominiętą weryfikacją poprawności plików oprogramowania (mogę wgrać oprogramowanie od innego modelu, mimo że może to uszkodzić urządzenie).

Dodaj komentarz